Opał z polskich kopalń

Oferujemy szeroki sortyment polskiego węgla kamiennego.

Orzech, groszek, orzecho – groszek, miał kl. 22 Bobrek, groszkomiał, ekogroszek Retopal, ekogroszek Pieklorz, ekogroszek Ekoraf, groszek 8 -25 mm z kopalni Wesoła

Aktualny cennik wraz parametrami węgla. Cennik uwzględnia koszty transportu przy zakupie minimum 1 tony dla odbiorców z Gminy Zawadzkie. W przypadku mniejszej ilości koszt transportu wynosi 10,- zł od zakupu. Natomiast każdy zakup z poza gminy Zawadzkie obciążane są kosztami transportu, które zależą od odległości i ilości zakupionego opału.

Cennik


Miło nam jest poinformować, że poszerzamy ofertę ekogroszków o ekogroszek Ekoraf

w cenie za 1 tonę 879,- zł.Retopal ekogroszek - węgiel ekologiczny

RETOPAL ekogroszek – to uniwersalne paliwo przeznaczone do spalania w kotłach z automatycznymi palnikami retortowymi i rusztowymi, a także w kotłach rusztowych komorowych. Powstaje z wyselekcjonowanych węgli o najlepszych parametrach. Wysoka jakość pozwala na stosowanie tego paliwa w kotłach spełniających wszelkie wymagania ekologiczne

RETOPAL został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wyniki badań pozwoliły mu uzyskać świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego.

Parametry jakościowe:

- Uziarnienie 6-25mm
- wartość opałowa Qri min 24 MJ/kg
- zawartość popiołu Ar 5-10,0 %
- spiekalność RI do 1
- zawartość wilgoci Wrt 9,0-17,0 %
- siarka Srt 0,61-1,0 %

JARET® - węgiel od 6 mm - 25 mm

JARET® to wyselekcjonowany produkt o uziarnieniu od 6 do 25 mm, produkowany na specjalnie do tego przygotowywanych liniach produkcjyjnych TAURON Wydobycie S.A. na Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie oraz Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu.

JARET® jest drobnym węglem płomiennym do stosowania m.in. w gospodarstwach domowych w specjalnie przeznaczonych do tego piecach.To przedewszystkim węgiel o niskiej zawartości popiołu i braku spiekalności.
Produkt ten zdobył wielką popularność wśród użytkowników nowoczesnych kotłów z podajnikami automatycznymi.

JARET® jest cenionym paliwem ze wzglądu na bardzo korzystną cenę i wysoką jakość.

Parametry paliwa do kotłów retortowych JARET®:

  • kaloryczność: powyżej 21 000 kJ/kg
  • zawartość popiołu: max. 9%
  • zawartość siarki: max. 1,1%
  • granulacja: od 6 do 25 mm
  • produkt nadaje się zarówno do pieców z najnowszym jak i nieco starszym podajnikiem